Prezentacja muralu Patryka Hardzieja

Nazwa wydarzenia

Mural, który poza walorami artystycznymi, ma też wpływ na środowisko? Na początku, gdy dowiedziałem się o tym projekcie od zespołu GoldenSubmarine, byłem zaintrygowany. Chwilę później poznałem Patryka Hardzieja, grafika i ilustratora, a gdy porozmawialiśmy, naprawdę zapaliłem się do tego projektu.

Już w październiku 2020 r. Patryk zaczął przygotowywać grafikę, która za kilka miesięcy miała ozdobić potężną elewację budynku przy ul. Pięknej 49 w Warszawie. Jak się do tego zabrał? W studiu w Trójmieście (Patryk jest też wykładowcą na gdańskiej Akademii Sztuk Pięknych), na dużej kartce papieru ołówkiem naszkicował postać mężczyzny. Następnie przeniósł pracę do środowiska cyfrowego, a więc tablet, na którym dokonał koloryzacji obrazu. W rozmowie ze mną wyjaśnił, że na każdym etapie musiał pamiętać o skali – tak, by ekipa malująca mural miała możliwie nieutrudnioną pracę.

Projekt powstał w ramach „Czarnej Polany” – czyli cyklu działań artystycznych, których mecenasem jest Żubrówka Czarna. Marka wywodząca się z Puszczy Białowieskiej, a więc najczystszego obszaru Polski, podejmuje kolejne działania na rzecz środowiska. Farba, której użyto podczas malowania muralu, pochłania tlenek azotu oraz dwutlenek siarki. Pamiętam, że niedawno słyszałem o chodnikach, które czyszczą powietrze w Warszawie, więc to kolejny krok w kierunku poprawy.

Moim zadaniem było nadanie odpowiedniej oprawy prezentacji muralu. Kiedyś pewnie byłaby to tradycyjna konferencja. W dobie pandemii postawiliśmy na wydarzenie online – dynamiczną rozmowę z artystą-grafikiem oraz przedstawicielką CEDC. Moją Instagramową relację obejrzysz tutaj.

Opinie

Co mówią organizatorzy i uczestnicy

Maciej świetnie poprowadził spotkanie prasowe online Żubrówki Czarnej. Wprowadził gości w temat spotkania, a następnie bardzo ciekawie i dynamicznie poprowadził rozmowy z gośćmi. Idealnie trzymał się timingu, co przy spotkaniu online było dodatkowym wyzwaniem!

Agnieszka Boryś

Współorganizatorka, PR Manager, CEDC International

Maciej doskonale się sprawdził. Dodatkowo, swoją miłą osobowością zbliżył do siebie ludzi i stworzył fajną atmosferę podczas eventu.

Małgorzata Nowak

Współorganizatorka, Senior Account Manager, GoldenSubmarine

Konferansjer

wymagających

wydarzeń

pl_PLPolish